Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Forum mieszkańców Bajeczna Przystań - Bajeczna 6.
salesperson

Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Post autor: salesperson » 20 gru 2014, o 12:43

nowym mieszkańcom Bajeczna B9?
Czy ktoś z Was już mieszkał na Dąbiu czy to nowa dla Was lokalizacja?
juz prace związane z własnym "M" rozpoczęte: )?

wujek1984

Re: Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Post autor: wujek1984 » 26 gru 2014, o 21:58

Witam
Ja mieszkam od 2 lat na ul. Na szaniec. Okolica spoko tylko problem z parkingiem po 18 ale już coś słyszałem że ma być strefa przesunięta na całe Dąbie bo jakieś pomiary w lecie robili.
Teraz mam garaż w B9 wiec luzz :)
Ps. dobry pomysł z tym forum !

Viking

Post autor: Viking » 26 gru 2014, o 22:41

Ja mieszkalem "Na Szancu" trzy lata. Jak dla mnie osiedle doskonale do mieszkania. Na miejscu jest doslownie wszystko, a poza tym bliskosc bulwarow wislanych, oraz Starego Miasta tylko podnosza atrakcyjnosc tego miejsca. Nabywcy mieszkan z pewnoscia nie beda zalowac. Jedyne co mnie martwi to brak ogrodzenia naszego budynku. Zdaje sobie sprawe ze robienie plotow i zasiekow a'la Ruczaj zle wplywa na tworzenie tzw."miasta otwartego" i nie sprzyja integracji z otoczeniem, tworzac tzw. "sypialnie", ale na Dabiu mamy (jak wsedzie) troche "dresikow" szpecacych elewacje budynkow bazgrolami. Nasza bielusienka "az sie prosi" o tworczosc uliczna. Plot bylby problematyczny ze wzgledu na SPAR mieszczacy sie na parterze. Mam nadzieje ze nie bede tutaj zlym prorokiem... Pozdrawiam forumowiczow!

carolaa111

Post autor: carolaa111 » 28 gru 2014, o 18:21

Witam sąsiadów :)

salesperson

Post autor: salesperson » 29 gru 2014, o 14:02

a jak z pracami w mieszkaniach? Już rozpoczęte, ktoś już mieszka w nowym budynku?
PS: dziękuje za miłę słowa na temat forum, mamy nadzieję że będzie nas tu coraz więcej w miarę budowy kolejnych budynków w na nowym Dąbiu!
Zachęcam do polubienia naszego facebooka - tym bardziej się poznamy:)!
https://www.facebook.com/pages/Forum-mi ... 243?ref=hl

Bajeczny

Post autor: Bajeczny » 2 sty 2015, o 09:01

Viking pisze:Ja mieszkalem "Na Szancu" trzy lata. Jak dla mnie osiedle doskonale do mieszkania. Na miejscu jest doslownie wszystko, a poza tym bliskosc bulwarow wislanych, oraz Starego Miasta tylko podnosza atrakcyjnosc tego miejsca. Nabywcy mieszkan z pewnoscia nie beda zalowac. Jedyne co mnie martwi to brak ogrodzenia naszego budynku. Zdaje sobie sprawe ze robienie plotow i zasiekow a'la Ruczaj zle wplywa na tworzenie tzw."miasta otwartego" i nie sprzyja integracji z otoczeniem, tworzac tzw. "sypialnie", ale na Dabiu mamy (jak wsedzie) troche "dresikow" szpecacych elewacje budynkow bazgrolami. Nasza bielusienka "az sie prosi" o tworczosc uliczna. Plot bylby problematyczny ze wzgledu na SPAR mieszczacy sie na parterze. Mam nadzieje ze nie bede tutaj zlym prorokiem... Pozdrawiam forumowiczow!
WItaj
Ja tez obawiam się o twórczość naścienną. W budynku jest przewidziane miejsce dla ochroniarza. Jest tez instalacja do podpięcia kamer. Jestem zwolennikiem wynajęcia ochrony. Developer stwierdził że koszt to ok 1zl od m2. Byłbym za tym ale nie wiem ilu mieszkańców by się na to zdecydowało. Czy ktoś już ten temat poruszał? Na płot nie ma szans moim zdaniem tym bardziej że dzialka jest de facto jedynie pod budynkiem. Byłaby szansa moim zdaniem ogrodzić część południową i wejście od strony zachodniej. Też byłbym za. Zapytam administratora czy ten temat juz ktoś zgłosil. Może możnaby stworzyć liste osób ZA i to przegłosować? pozdrawiam.

michal_zet

Post autor: michal_zet » 2 sty 2015, o 17:53

witam,

A ja jestem przeciw wynajmowaniu ochroniarza.
Jeśli mam płacić 70 PLN miesięcznie za to żeby nie pomalowano elewacji to wydaje mi się że jest to przesada.
Poza tym nie uważam za sprawiedliwe opłatę od m2. Dlaczego właściciel większego mieszkania miałby płacić więcej za ochronę od pozostałych?

pozdrawiam,

Viking

Post autor: Viking » 2 sty 2015, o 20:39

Innym rozwiazaniem moze byc wspomniane ogrodzenie. Ponizej proponuje wytyczenie plotu w systemie panelowym (moze byc taniej bez podmurowki).
Koszt moze bylby nieco wyzszy, ale za to jednorazowy. Przeliczajc na 50 mieszkan (moze SPAR by partycypowal w kosztach?) nie "poszli bysmy z torbami".
Dzialka jest nieco wieksza niz obrys budynku. Pewna niedogodnoscia jest brama wjazdowa ( w najblizszych latach bedzie tam wjezdzac ciezki sprzet na inwestycje Confisio i ATALa.)

Obrazek

Inna opcja jest wynajecie ochroniarza, a koszty moga byc liczone solidarnie, kazdy po 50 zl, W zasadzie nie ma znaczenia kto jakie ma mieszkanie. Elewacja jest jedna i ta sama dla wszystkich. Zawsze mozna wziac na jakis czas a potem zrezygnowac. Ochroniarz ma ta zalete ze chroni nie tylko elewacje, ale dba tez o bezpieczenstwo nieruchomosci.

Opcja najtansza i najmniej skuteczna - atrapy kamer monitorujacych.

To wszytko co jak na razie przychodzi mi do glowy.

Bajeczny

Post autor: Bajeczny » 4 sty 2015, o 08:47

Odnosnie płacenia za m2 powierzchni. Jakoś dziwnie wiedziałem że od razu bedzie pole do dyskusji:-) To dośc proste i logiczne rozwiązanie,stosowane od zawsze i skuteczne: mozna by powiedzieć że im więcej masz tym więcej płacisz bo tym więcej masz do ochrony. Ale jeżeli kolega Zet nie ugnie się pod naciskiem argumentów to trudno.Moge przyjąc założenie że dzielimy liczbe mieszkań przez honorarium firmy ochroniarskiej .ALE: to wyjdzie 100zł od mieszkania (48mieszkań wynajecie firmy ochroniarskiej to wg zarządcy ok 5000-6000zł) Pozatym inni mieszkancy posiadający znacznie mniejsze mieszkania zaprotestują, jestem pewien. Sprawa jest do przedyskutowana na spotkaniu właścicieli (luty marzec br) Każdy zgłosi swoją propozycje i będziemy głosować. Z doswiadczenia wiem że jedna firma ochroniarska to bezpieczeństwo , i warto za to zapłacić. Działa to bardzo odstraszająco . Odnośnie płotu jestem obiema rekami ZA. Zglosimy ten punkt na spotkaniu. Trzeba będzie zapytac o zdanie właściciela sklepu który wynajmuje SPAR.Z tego co wiem ATAL będzie korzysta; głownie z dojazdu od Ofiar Dąbia. O wyznaczenie płotu akceptowalnego dla wszystkich można poprosić zarządcę. Wydaje mi się ze koszta takiego płotu nie bedzie az taki duży i da sie zaakceptować. No i jak pisze Viking wydatek jest jednorazowy.

Viking

Post autor: Viking » 4 sty 2015, o 17:36

Dodatkowa oplata w wysokosci 100zl miesiecznie moze okazac sie dla wiekszosci nie do przyjecia. Z drugiej strony chcemy miec lad i porzadek.
Plot wydaje sie byc rozsadnym rozwiazaniem z wielu wzgledow, nie tylko chroni elewacje. Zauwazylem ze ludzie chodza sobie "na skroty" zeby nie obchodzic budynku dookola i rozdeptuja trawnik od strony wschodniej. NIe wspominajac ze zapewne stanie sie on wychodkiem dla psow. Najkosztowniesza czescia ogrodzenia byla by oczywiscie brama automatyczna. Pamietajmy ze na wiosne rusza budowa II etapu Bajecznej Przystani i jego mieszkancy rowniez beda z tejze bramy korzystać. Może warto zaczekać i namówić ich do partycypacji w kosztach?

Zastanawiam sie do kogo naleza miejsca stanowiskowe od strony zachodniej. Jesli do SPARa to brama moze troche komplikowac. Jesli do mieszkancow, tym lepiej dla nich.

Z innej beczki. Zauważylem dziwny zaciek na klatce schodowej ktory ciagnie sie przez sufit i sciane obok windy ( de facto przez wszystkie pietra ). Zglosze to do dewelopera.

Obrazek

Jest sporo uszkodzen i ubrudzen scian na klatce przez ekipy wykonczeniowe (min dziury w scianach wybite klamkami). Po wszystkim trzeba to doprowadzic do stanu odpowiedniego. Moze Confisio ma jeszcze farbe ktora malowali.

ODPOWIEDZ