Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Forum mieszkańców Bajeczna Przystań - Bajeczna 6.
OMC

Re: Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Post autor: OMC » 25 lut 2015, o 12:54

Witajcie,
Troszkę z innej beczki...
Mamy już bardzo zniszczoną kostkę przez wyciekający olej z samochodów...

Mam dwie prośby - dbając o "Nasz Wspólny Dom":
- jak już ktoś musi parkować pod skosem zamiast w zatoczce, to niech zadba o stan samochodu
- nie parkujmy na ciągach pieszych i przy wejściu - np. regularnie czarny Passat na tarnowskich rejestracjach

Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której dojdziemy do wniosku, że stawiamy wszędzie słupki?

Viking

Post autor: Viking » 25 lut 2015, o 15:16

Nie wiem czy to Pan pisal ostatnio do wspolnoty odnosnie znakow zakazu parkowania dla osob postronnych. Jak dla mnie pomysl bardzo dobry, a koszty bardzo niskie. Nie powinno tu byc kontrowersji.

Problem parkowania po skosie:

- Kontrola stanu technicznego pojazdow? nie do zweryfikowania. Plamy niestety sa juz liczne. Slupki swietna sprawa, ureguluja parkowanie przy budynku, jednak ciekaw jestem jak odniosa sie do tego mieszkancy ktorzy nie posiadaja stanowiska w garazu podziemnym.

Jak tylko bede mial wolna chwile to wstawie na forum ankiete zeby wszyscy mogli zaglosowac, ew. wstawic jakis komentarz.

Podobnie ma sie sytuacja na temat monitoringu.

pudelek

Post autor: pudelek » 25 lut 2015, o 15:33

Ci co parkują po skosie robią to raczej po to aby zaparkować mogło więcej samochodów.
Inna kwestia jest z architekt wykazał się niezwykłym geniuszem oferując nam kostkę szeroka na kilka metrów i tylko 4 miejsca parkingowe.

Karta mieszkańca brzmi ok ale pamiętajcie ze w budynku ciągle pracują jakieś ekipy remontowe, pojawiają sie dostawy itp.
Gdybym miał tak latać i każdej ekipie wręczać identyfikator to chyba bym zwariował.

Co do płotu to pomysł jak dla mnie kompletnie nietrafiony. Co pojawiam się na nowym mieszkaniu to wszyscy wpuszczają mnie bez gadania a z reguły przyodziany jestem w perfidny dres :) Ostatnio zauważyłem tez główne drzwi są ciągle otwarte.

Bajeczny

Post autor: Bajeczny » 1 mar 2015, o 00:41

No to ja dalej o monitoringu: okazuje si e że nagrania z takiego m"monitoringu" NIE mpgą byc dowodem w sprawie w sądzie . W związku z tym jeżeli ktoś rozbije szyby przy wejsciu to będziemy wiedzieli kto nie poniesie za to konsekwencji. Tyle w temacie. Płot jednak powoduje że trudniej z odległośći trafic butelką. Monitoring ma sens jeznie y ochrona . Ale do tego wniosku mieszkańcy dojdą po pierwszej szybie jak przyjdzie nam płacić 5000 za jej zniszczenie. Ciekawe na marginesie kiedy na nią uzbieramy.

Bartosz

Post autor: Bartosz » 1 mar 2015, o 09:19

Bajeczny pisze:No to ja dalej o monitoringu: okazuje si e że nagrania z takiego m"monitoringu" NIE mpgą byc dowodem w sprawie w sądzie . W związku z tym jeżeli ktoś rozbije szyby przy wejsciu to będziemy wiedzieli kto nie poniesie za to konsekwencji. Tyle w temacie.
@Bajeczny, skąd takie informacje? W myśl art. 308 § 1 k.p.c. sąd może dopuścić dowód z filmu, telewizji, fotokopii, fotografii, planów, rysunków oraz płyt lub taśm dźwiękowych i innych przyrządów utrwalających albo przenoszących obrazy lub dźwięki.
Może masz na myśli możliwość odrzucenia przez sąd dowodu będącego nagraniem uzyskanym bez wiedzy/zgody osoby nagrywanej, jednak w przypadku widocznych kamer i być może jakiejś tabliczki/naklejki "Teren monitorowany" sąd nie powinien mieć wątpliwości czy dowód dopuścić ;) Zwłaszcza w przypadku kradzieży/wandalizmu.
Bajeczny pisze:Płot jednak powoduje że trudniej z odległośći trafic butelką.
Płot może być przeszkodą, ale głównie dla mieszkańców ;) Bo to mieszkańcy muszą pokonywać go kilka razy dziennie... Miałby większy sens, gdyby otaczał cały teren - co jest niemożliwe, lub gdyby był wysoki i uzupełniony drutem kolczastym, bo wtedy nie jest fraszką jego sforsowanie - co jest śmieszne.
Bajeczny pisze:Monitoring ma sens jeznie y ochrona .
Nie, raczej ochrona nie ma większego sensu, dopóki firma nie zagwarantuje nam czegokolwiek - np. zwrotu kosztów naprawy, ale nikt tego nie obieca... Chyba że ten "ochroniarz" zająłby się np. sprawdzaniem identyfikatorów w samochodach itp... Decyzja w tej kwestii należy do większości, jednak moim zdaniem monitoring ma służyć rejestracji potencjalnych przestępstw, więc ochroniarz to zupełnie osobna kwestia.
Bajeczny pisze:Ale do tego wniosku mieszkańcy dojdą po pierwszej szybie jak przyjdzie nam płacić 5000 za jej zniszczenie. Ciekawe na marginesie kiedy na nią uzbieramy.
Jeśli faktycznie przyjdzie nam się mierzyć z nałogowymi wybijaczami szyb, to sądzę że można rozważyć zastąpienie drogiej szyby jakimś tańszym rozwiązaniem, zamiast kupować co miesiąc nową...

ratm

Post autor: ratm » 1 mar 2015, o 10:05

witam,
mam wrażenie, że (nie wiadomo z jakiego powodu) na forum została wytworzona atmosfera jakbyśmy zamieszkali w dzielnicy objętej jeśli nie wojną to przynajmniej w dzielnicy słynącej w Krakowie z ciągłych ataków na nowe budynki przez wandali. zwłaszcza "rzucanie butelkami w szyby", malowanie z każdej strony sprayem,rozdeptywanie trawnika miałoby być ich cechą charakterystyczną.
Mało tego- mam wrażenie, że niektórzy na tym forum są w stanie sami zbić tą szybę byleby udowodnić potrzebę ochrony/monitoringu/płotu kolczastego/drutu pod napięciem.
Przepraszam za ironię ale póki są to tylko dywagacje i przypuszczenia.
Osobiście - spacerując po okolicy nie zaobserwowałem niczego niepokojącego.
Patrząc na budynek Bajecznego Dąbia który został oddany przed Przystanią nie widzę tam żadnych szkód,pomalowanych scian (mówię o części nie ogrodzonej).
Z podanych pomysłów najbliżej mi do płotu - ale sądzę że należy chyba poczekać aż cała inwestycja Atala i Confisio zostanie zakończona.

Oczywiście odszczekam wszystko jeśli "co miesiąc" przyjdzie płacić mi za szyby, aczkolwiek pomysł zastąpienia ich innym materiałem także wydaje mi się rozsądny.

Viking

Post autor: Viking » 1 mar 2015, o 12:36

Roznica pomiedzy inwestycja Semaco a nasza jest taka, ze tam nie ma eksponowanych scian, budynek odsloniety jest od strony zachodniej, ktorej z ulicy nikt nie widzi. Troglodytom ze sprayami w reku chodzi o to ze miejsce ma byc eksponowane. Takie kryteria spelnia nasza elewacja wschodnia.
Nie mieszkamy w strefie specjalnie wysokiego ryzyka, ale to jest Kraków i wiadomo jakie tutaj realia panuja. Chodzi o dzialania prewencyjne.

Poniewaz tak jak piszecie plot to ew. melodia przyszlosci proponuje zrzucic sie na ten podstawowy monitoring bez ochroniarza. Jednorazowy koszt 140 zl nie jest zapora nie do przeskoczenia, a zawsze lepsze to niz nic. Jest 49 mieszkan i jeszcze wiecej mieszkancow. Zawsze ktos bedzie mial jakies obiekcje, jednak nie mozemy paralizowac naszych dzialan na zasadzie "veta".

Bajeczny

Post autor: Bajeczny » 2 mar 2015, o 08:54

witam,
mam wrażenie, że (nie wiadomo z jakiego powodu) na forum została wytworzona atmosfera jakbyśmy zamieszkali w dzielnicy objętej jeśli nie wojną to przynajmniej w dzielnicy słynącej w Krakowie z ciągłych ataków na nowe budynki przez wandali. zwłaszcza "rzucanie butelkami w szyby", malowanie z każdej strony sprayem,rozdeptywanie trawnika miałoby być ich cechą charakterystyczną.
Mało tego- mam wrażenie, że niektórzy na tym forum są w stanie sami zbić tą szybę byleby udowodnić potrzebę ochrony/monitoringu/płotu kolczastego/drutu pod napięciem.
Co za bzdury.Za dużo filmów sensacyjnych i wojennych Szanowny Forumowicz ogląda. Ja po prostu staram się przewidywać żeby za te szyby nie placić . Moim zdaniem (ale zdaję sie być w tej sprawie dośc osamotniony) to lepsze niż póżniej płacic za szybe i płot.

Przepraszam za ironię ale póki są to tylko dywagacje i przypuszczenia.
Włamanie do SPARA z rozbitymi szybami to FAKT nie przypuszczenie Trzeba znac fakty a potem komentować. Nie

Osobiście - spacerując po okolicy nie zaobserwowałem niczego niepokojącego.
No rzeczywiście jedno włamanie wiosny nie czyni. Przypominam równiez że statystyka nie znosi pojedynczych przypadków. To ze ktoś nic podejrzanego nie widzi przez miesiac o niczym nie świadczy.

Patrząc na budynek Bajecznego Dąbia który został oddany przed Przystanią nie widzę tam żadnych szkód,pomalowanych scian (mówię o części nie ogrodzonej).
Z podanych pomysłów najbliżej mi do płotu - ale sądzę że należy chyba poczekać aż cała inwestycja Atala i Confisio zostanie zakończona.
Czyli czekamy 4 lata a może więcej .

Oczywiście odszczekam wszystko jeśli "co miesiąc" przyjdzie płacić mi za szyby, aczkolwiek pomysł zastąpienia ich innym materiałem także wydaje mi się rozsądny.
Też ten pomysł wydaje mi się rozsądny.
W podsumowaniu: Moje zdanie wynika z ilośc grafitti i włamań obserwowanych w innej dzielnicy Krakowa uważanej za spokojną. Widze tez bezsilność Policji i fakt że niektóre sposoby ochrony mają ewidentny walor odstraszający a inne nie. Na Bajecznej widać że nastroje mieszkańców są bardzo dobre mieszkańcy sa ufni i to jest bardzo w sumie pozytywne. Rozumiem to i nie chciałbym tego burzyć, więc nie bedę psuł tego nastoju jakimiś kasandrycznymi wizjami. Może nie mam racji.

Viking

Post autor: Viking » 5 mar 2015, o 22:39

Mam pytanie odnośnie nawiewnikow okiennych . Zauważyłem duże straty ciepła spowodowane ciagiem przezeń przechodzącym. Po lewej stronie jest niby wihajster do przymkniecia ale zug nadal jest dość znaczny. Czy jest jakaś techniczna opcja całkowicie go zamknąć, czy pozostaje tylko rozwiazanie typu lepiec.?

Jabłek

Post autor: Jabłek » 6 mar 2015, o 15:34

Z tego co się orientowałem, to z uwagi na wentylację mechaniczną która działa w budynku nie ma możliwości uszczelnienia nawiewników i nie powinno się tego robić, też mi się to nie podoba i też uważam że straty ciepła są znaczne…

Ja mam z kolei problem z wentylacją "pionu kuchennego" przeznaczoną do współpracy z okapem - pomimo posiadania dość dobrego i wydajnego modelu dopiero po ustawieniu najwyższej mocy pracy urządzenia uzyskuję jako taki ciąg (hałas jest przy tym niemiłosierny) - pion wentylacyjny przeznaczony do podłączenia okapu nie jest mechaniczny i po zdjęciu rury (spiro) zamiast wyciągania powietrza z lokalu następuje zasysanie powietrza z pionu wentylacyjnego z powrotem do mieszkania przez co doskonale wiem co na obiad jedzą pozostali mieszkańcy… W mojej ocenie tak być nie powinno (nawet biorąc pod uwagę że jest to wentylacja grawitacyjna) - jest to wada konstrukcyjna. Czy ktoś jeszcze zauważył podobne działania wentylacji "kuchennej" w swoim mieszkaniu?

ODPOWIEDZ