Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Forum mieszkańców Bajeczna Przystań - Bajeczna 6.
Viking

Re: Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Post autor: Viking » 28 maja 2015, o 11:04

Witam Panstwa,

poniewaz drzwi do windy na parterze zostaly uszkodzone mechanicznie (lekko wgiete u dolu) konieczne bylo wezwanie technikow.
Na razie winda dziala, ale prosze korzystac zniej delikatnie, nie dopychac drzwi. jest to rozwiazanie dorazne. Docelowo drzwi beda wymienione na bardziej wytrzymale. Sprawa zostala zgloszona na policje, koszt naprawy bedzie pokryty z ubezpieczenia.

agata06

Post autor: agata06 » 2 cze 2015, o 16:38

Wiadomo co było przyczyną awarii? Czy ubezpieczenie budynku pokrywa takie uszkodzenia?

Viking

Post autor: Viking » 2 cze 2015, o 19:12

Przyczyna byl najprawdopodobniej transport wielkogabarytowy. Na razie winda jest naprawiona doraznie. Z ubezpieczenia ma byc pokryta kompleksowa wymiana drzwi wraz z mechanizmem.

Adam

Post autor: Adam » 3 cze 2015, o 12:38

A w czym ma pomóc policja? Ustalić sprawcę?
Czy naprawa będzie się odbywać z ubezpiecznia naszego budynku czy kuriera/firmy dostarczającej AGD na palecie?

Jemioła

Post autor: Jemioła » 3 cze 2015, o 22:26

Czo te Cygany ?! Czy oni wiedza, ze nie mieszkają sami w tym bloku?

Viking

Post autor: Viking » 4 cze 2015, o 03:35

Poniewaz nie mamy zadnych dowodow w postaci nagrania, mozemy tylko domniemywac jaka byla przyczyna uszkodzenia.

Wobec powyzszego sprawa zostala zgloszona na policje jako anonimowy akt wandalizmu, takie sa wymogi wyplaty pieniedzy z ubezpieczenia (budynku).

@Jemiola, znowu jakas imreza pod "2"?

Jemioła

Post autor: Jemioła » 4 cze 2015, o 17:49

impreza czy nie to ciężko stwierdzić, bo raz słychać śmiechy, a za minutę już płacze i krzyki :/ Czy ktoś już ich kiedyś zgłaszał Policji? Ja mieszkam na innym piętrze, a i tak wszystko slyszę ale współczuję bezpośrednim sąsiadom!

Viking

Post autor: Viking » 6 cze 2015, o 08:27

Policja byla juz wzywana kilkakrotnie. Wlasciciel mieszkania ma zwiazane rece, podpisal umowe najmu na rok, pobral pieniadze za pol roku z gory.
Zachowajmy spokoj i obserwujmy sytuacje.

Adam

Post autor: Adam » 7 cze 2015, o 06:07

A wracając do uszkodzenia.
Dlaczego domniemywać? Jaki wandalizm? Wystarczy zapytać lokatorów mieszkania numer 5 ponieważ mnie osobiście poinformowali kiedy tuż po uszkodzeniu windy schodziłem schodami i zobaczyłem paletę przed ich drzwiami, że windę uszkodził paletą ich dostawca pralki czy jakiejś kuchenki. Potem wezwali serwis do windy i powiesili informacje o uszkodzeniu na każdym piętrze. Przecież kilku sąsiadów to zauważyło więc co to nagle za czary że nikt nic nie wie?
No chyba że chce się wyłudzić odszkodowanie to wtedy się trzeba grzecznie dogadać z sąsiadami w sprawie jednomyślności a nie wypisywać bzdury, że nikt nic nie wie i nie widział.
Ktoś tu perfidnie kłamie!

Mała Mi

Post autor: Mała Mi » 7 cze 2015, o 13:57

Cześć jestem z pod 5. Każdy sądzi według swojej miary.Uszkodzenie windy zostało zauważone po dostawie gdzie kuriera nie było. Nie było nas w momencie zdarzenia dlatego pisaliśmy o domniemany spawstwie.Taka reż informacje przekazaliśmy administracji i zaczęliśmy działać.Drzwi do windy zostały naprawione i wcale nie muszą być wymieniane ale administracja w związku z zdarzeniem zaproponowała wymianę na lepsze. Widzę że osadzanie łatwo panu przychodzi a działanie pro aktywne juz gorzej .W razie pytań i uwag zapraszam pod 5.

ODPOWIEDZ