Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Forum mieszkańców Bajeczna Przystań - Bajeczna 6.
to_on

Re: Mieszkania oddane, roboty rozpoczęte, zatem jak się życje...

Post autor: to_on » 10 mar 2015, o 17:24

Jabłek pisze:Z tego co się orientowałem, to z uwagi na wentylację mechaniczną która działa w budynku nie ma możliwości uszczelnienia nawiewników i nie powinno się tego robić, też mi się to nie podoba i też uważam że straty ciepła są znaczne…

Ja mam z kolei problem z wentylacją "pionu kuchennego" przeznaczoną do współpracy z okapem - pomimo posiadania dość dobrego i wydajnego modelu dopiero po ustawieniu najwyższej mocy pracy urządzenia uzyskuję jako taki ciąg (hałas jest przy tym niemiłosierny) - pion wentylacyjny przeznaczony do podłączenia okapu nie jest mechaniczny i po zdjęciu rury (spiro) zamiast wyciągania powietrza z lokalu następuje zasysanie powietrza z pionu wentylacyjnego z powrotem do mieszkania przez co doskonale wiem co na obiad jedzą pozostali mieszkańcy… W mojej ocenie tak być nie powinno (nawet biorąc pod uwagę że jest to wentylacja grawitacyjna) - jest to wada konstrukcyjna. Czy ktoś jeszcze zauważył podobne działania wentylacji "kuchennej" w swoim mieszkaniu?
Hej, my mamy to samo. 3 piętro. Czujemy zapachy z cudzej kuchni pomimo tego, że zainstalowaliśmy okap z wentylacją. Nasza wentylacja wyciąga zapachy z kuchni dopiero na najwyższych obrotach ale czasem po jego włączeniu zapachy z pionu zaczynają się cofać. Możemy coś na to poradzić?

salesperson

Post autor: salesperson » 10 mar 2015, o 17:53

taka mała uwaga, aby nam było lepiej wyszukiwać tematy proszę aby pisać kolejne nowe wątki w nowych tematach, nie mieszajmy wszystkiego w jednym pytaniu :)

Jemioła

Post autor: Jemioła » 24 mar 2015, o 13:37

Moje pytanie dotyczy robót, więc może tu pasuje- Kto na Bajecznej 6 tak cały czas wierci? Praktycznie codziennie, od stycznia (a mamy koniec marca!). Już pomijam fakt jak mnie to wkurza, nie jestem czepialska i wiem, że każdy musi swoje roboty w mieszkaniu wykonać ale co można robić tak długo?

Viking

Post autor: Viking » 6 kwie 2015, o 11:42

Czy ktos z Panstwa rowniez slyszy w swoim mieszkaniu dziwne "buczenie" dochodzace z jakiegos urzadzenia? Powtarza sie to co kilka minut non stop.
Przypomina to wylaczany odkurzacz, trwa jakies 5 sek. Podejrzewam ze moze to byc dzwiek instalcji wentylacyjnej w garazu. Za dnia to tak bardzo nie wadzi, ale jak w mieszkaniu zapadnie cisza to robi sie to mega irytujace.

Jemioła

Post autor: Jemioła » 8 maja 2015, o 09:52

Co to za awantury na (tak mi sie wydaje) 3 piętrze? Chyba mieszkanie przy schodach. Wyzwiska, krzyki, płacze! I takie sytuacje się powtarzają już kolejny raz, tym razem o 4 w nocy...

Jabłek

Post autor: Jabłek » 8 maja 2015, o 14:28

Nie na trzecim tylko na pierwszym, dokładnie to mieszkanie nr 2…. Też słyszeliśmy i też nie był to pierwszy raz...

Viking

Post autor: Viking » 8 maja 2015, o 20:11

Juz bylo zgloszone administracji. Ci z koleji napomnieli wlasciciela mieszkania. Zobaczymy z jakim skutkiem.

migus
Kontakt:

Post autor: migus » 23 maja 2015, o 10:33

Awantury to standard. Najlepszym rozwiązaniem jest powieszenie im na drzwiach kartki, by robili to ciszej...

Jabłek

Post autor: Jabłek » 24 maja 2015, o 22:43

Pal licho z burdami jeśli odbywają się za dnia, gorsze są całonocne imprezy jak np ta w ostatnią środę (muzyka przestała grać o godzinie 7:30!!) albo ta która właśnie trwa… Przecież to jest jakaś paranoja!!

Mała Mi

Post autor: Mała Mi » 24 maja 2015, o 23:34

Masakra ! Dzwonie jutro do administracji niech coś zrobią w sprawie tych lokatorów spod 2 .

ODPOWIEDZ